Menu

Chomeland Polishizna

Bestiarium językowe przez zatroskanego amatora ekologa polszczyzny założone, różne okazy straszne współczesnej gadaniny i pisaniny po polsku gromadzące. Rodzaj donkiszoterii w wolnych chwilach uprawianej. Kolekcja potworności, innymi słowy mówiąc. Ilustrowała dawniej Sami a teraz Bagienny. Ja im obojgu big thank you.

Trupy w szafie na referendalnych grzybach i ustawa zombie.

brezly

Czyli dziś trochę przesadzamy, ale ogólnie to o trupach w szafach, które inspirują i trochę o zombie.

Zagadnienie "trupów w szafach" od pewnego czasu mocno załogę blogu fascynuje. (Jak przypomnieliśmy sobie panamillerowe "Ja ostrzegam przed PiS bo to jest partia żyjąca z jednej trumny", tośmy się wzruszyli.) Szczególnie jego związek z "zamiataniem pod dywan" (jeszcześmy się nie doczekali :((( ).

I dziś, na okoliczność o której na końcu notki, postanowiliśmy dokonać przeglądu trupów w szafie. Gógiel największym przyjacielem człowieka i obdarzył nas hojnie. Czytamy sobie, na przykład, że Trup w szafie, czyli dlaczego Tusk i PO uciekają tchórzliwie na referendalne grzyby. Już sama "ucieczka na grzyby" niesie pewną jakość, tym bardziej tchórzliwa. Ucieczka na grzyby "referendalne" wznosi całość na nowy poziom. Jak zwykle trup w szafie okazał się inspirujący. Być może był to trup "emerytalny" bo i emerytalne trupy w szafiemożliwe. Nasunął nam się  pomysł horroru składkowego pod tytułem "Noc żywych ZUSów", bo trupy w szafie inspirują. Jak się kogoś taki trup czepi, niczym ten kręgosłup we wpisie sprzed paru dni, to nie ma mocnych. Oto w tekście pod tytułem "Zdrada jest jak trup w szafie" (Helena Mniszek się w grobie przewraca) czytamy co następuje:

-Ale jeśli ktoś mówi, że ma cudowne małżeństwo, tylko nieudane życie seksualne, to znaczy, że jest jakiś "trup w szafie".

-Co może być tym trupem?

-(...) Trupy w szafie mogą dotyczyć naprawdę różnych rzeczy. Potem pojawia się "zamiatanie pod dywan". Ono ma jakąś predylekcję do wklejania się w tekst, w którym pojawia się trup w szafie, bez dwóch zdań.

Znaleźliśmy też takie sobie, żartobliwe frazy - pewne medialne trupy zostawmy już w szafie  i uroczo świeże A w mojej szafie nawet trupy też są Gucci. Trup jako domena szafiarstwa, do tego musiało dojść. Idąc tym trupem tropem trafiliśmy na tekst "Trup w szafie mojego umysłu". W tekście tym trup pojawia się w dużych ilościach i smacznie, polecam lekturę. A potem trafiliśmy na na nasze wymarzone Trupy pod dywanem.  Jeszcze nie "zamiecione", ale zawsze. A tu znaleźliśmy koleiny dowód że trupy w szafie i zamiatanie pod dywan są jak mgły i zamglenia, ład i porządek czy Żwirko i Wigura. Oto bowiem były już pan minister mówi: mogę obiecać jedno: że trupy z szafy powytrząsam (Juhuu!, przyp. ChP) i że skrupulatnie zbadamy sytuację wymiaru sprawiedliwości w Trójmieście. A zaraz potem się pojawia nie zamierzam niczego zamiatać pod dywan i unikać odpowiedzialności. Słusznie, nie po to się szafę wytrząsa żeby pod dywan zamiatać wytrząśnięte. Jak już przy tym jesteśmy, odnotujmy tekst Zamiatanie trupa pod dywan, oddając jednak autorowi że czuje konwencję, gdyż zaznacza on zmieniłem tytuł wpisu z "Zawijanie trupa pod dywan" na bardziej sensowny "Zamiatanie trupa pod dywan", chodzi tu oczywiście o przysłowiowego trupa w szafie. Co ciekawe, okazuje się że trupa można nie tylko pod dywan zamieść czy zawinąć, ale również zakopać. Oto w komentarzu do tekstu Brudna wojna MDI z redaktorem naczelnym Wprost. W tle dwa trupy jeden z internautów stwierdza: kiedy panowie się o kasę pokłócą i odkryją kawałek dywanu pod którym są zakopane trupy.

Nie ma trupów bez zombie, zaprzęgnęliśmy więc Gógla i do poszukiwań za nimi. Rezultaty są skromniejsze. Oto  "Obligacje zombie" mogą ożywić lub pogrzebać inwestorów  a także Zombie grasują również na rynku obligacji-śmieci (dość nietypowe jak na zombie ale skojarzenia twórców medialnych skrzydlate być potrafią). Pan Janusz Korwin-Mikke obdarowuje nas ustawą zombie. Mamy też idee zombie, z takimi zwrotami jak wiele z tych zombie wciąż rzuca urok (a dalej Na czym polega to intelektualne voodoo?) matka wszystkich akademickich idei zombie.

Sądzimy że na dziś wystarczy. Teraz tytułem wyjaśnienia: dostaliśmy iskrówkę z samej z góry Bloxa że mamy wziąć udział w konkursie "Zombie days - Ugryź Blogera". Załoga blogu na ogół nie czuje się na właściwym miejscu biorąc udział w konkursach, ale zaproszeniu, iskrówką wysłanemu, się nie odmawia. Ponadto za naszego życia może nam się już nie zdarzyć okazja wziąć udziału w wydarzeniu, którego sponsorem będzie producent trumien. Zgodnie zatem z regulaminem gryziemy pięciu innych blogerów. Mianowicie autorów blogów: Koszmary Architektury, Maltreting, Pesymistyczna Łączka Kłapouchego, Przyczajona Logika  i Wszystko Źle. Uzasadnienie, dlaczego chcemy zamienić ich w zombie: całą piątka zajmuje się tropieniem i oprawianiem koszmarów. Jesteśmy zainteresowani co mogą znaleźć i uczynić swą ofiarą, wyposażeni dodatkowo w ciemne moce i krwiożerczość :)

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • bartoszcze

  A propos referendalnych grzybów - hitem dnia referendum było zastanawianie się na Twitterze, ile grzybów zbiorą warszawiacy, w szczególności czy zbiorą ich wystarczająco dużo :P

 • Gość: [modliszka61] *.dynamic.chello.pl

  Widzę premiera i innych członków PO w lesie. Coś tam prezentują, zdaje się - grzyby. Wokół roznosi się charakterystyczny, smrodliwy zalot. Nieopodal w krzakach jakieś zamieszanie nad podłużną, butwiejącą skrzynią drewnianą,z której wystają piszczele, dochodzą onomatopeje om nom, nom, nom (uczta?). Nie jestem pewna, z której strony dochodzi ten nieznośny zapach, bo przecież członkowie tej partii pewnie przed grzybobraniem zadbali o higienę. W stronę lasu wali okoliczna ludność na referendum. Będą głosować i oceniać grzybobranie - czyj Phallus impudicus okazalszy.
  Atmosfera pełna zadumy i refleksji.

 • brezly

  Wiecie co? Myślę że rządowe trupy to są w szafach pancernych.

 • Gość: [modliszka61] *.dynamic.chello.pl

  A może jednak są w czarnych skrzynkach ?

 • oksyd74

  albo w czarnych teczkach, czasowo zamiecione pod dywan, czekają na odkopanie przez następne rządy zombie:D

 • Gość: [modliszka61] *.dynamic.chello.pl

  czarna taczka w trybie stand by zaciera już rączki

 • oksyd74

  taka bomba zegarowa:)

 • brezly

  Bomba zegarowa z kukułką zombie, Oksyd? :)

 • sakurako

  Kukułka zombie wyje potępieńczo, gdy kończy się czassss...

  Najbardziej mnie jednak zaciekawie to "intelektualne voodoo".
  Ostrzenie dowcipu w zaciszu domowym, po to aby później wbijać szpilki ironii w kukłę samejsobiewinnej ofiary. Licząc, jeśli nie na zgon, to chociaż na interesujące drgawki.
  Powinniście dopisać do nagłowka bloga;)))

 • oksyd74

  bomba zegarowa zamieciona pod dywan z kukułką zombie, oczywiście :D

 • brezly

  OK, Sakurako i Oksyd. Podsumujmy. Intelektualne voodoo - wbijanie szpil w bombę w kształcie zegara z kukułką, z głową przedstawiającą twarz ofiary, dokonywane po samozamieceniu się pod dywan, umieszczony w szafie wpełnionej szkieletami. Może być? :)

 • oksyd74

  No prościej się nie da...:P

Dodaj komentarz

© Chomeland Polishizna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci