Menu

Chomeland Polishizna

Bestiarium językowe przez zatroskanego amatora ekologa polszczyzny założone, różne okazy straszne współczesnej gadaniny i pisaniny po polsku gromadzące. Rodzaj donkiszoterii w wolnych chwilach uprawianej. Kolekcja potworności, innymi słowy mówiąc. Ilustrowała dawniej Sami a teraz Bagienny. Ja im obojgu big thank you.

"Urzędnicy wieszczą armagedon dla zagospodarowania przestrzennego"

brezly

Czyli apokaliptyka biurokratyczna i parę przykładów anatomii surrealopatologicznej na dodatek.

Tak w ogóle to "Rząd wycenił armagedon". No i w związku z tym "urzędnicy wieszczą prawdziwy armagedon, zwłaszcza dla rolnictwa, gospodarki wodnej, energetyki, transportu, budownictwa i zagospodarowania przestrzennego".

Nowoczesne metody organizacji pracy zmieniły również, jak widać, tradycyjne metody wieszczenia. Niżej podpisany nie ma żadnej wątpliwości że wieszczenie armagedonu było komisyjne, zaopatrzone w opinie ekspertów, enumeratywnie wyliczające plagi, bestie, określające jeźdźców w wymiarze ilościowym i jakościowym, i że wieszczenie te przedstawiało kosztorysy, harmonogramy i zakresy odpowiedzialności. Koniec z woluntarystycznym kasandrzeniem i niezgodnym z okólnikami świętojanieniem.

Jako że się szykuje koniec świata, pojawiają się również dość dziwne anatomicznie stwory ludzkie, nieludzkie, pojęciowe, czasami nawet hybrydy. Trzy przykłady rzeczonych:

Jeżoporadniki na nice wywrócone, z nami zrośnięte, dowcipne: "Do takich poradników podchodzę zwykle jak pies do jeża. Ten jednak – zaskakująco – ma kolce do środka, do wewnątrz nas samych. Kłuje zabawnie, błyskotliwe, uczy dystansu i autoironii". 

Bionicznie modyfikowani konsumenci z mobilnym dostępem do serca: "Paradoksalnie w branży spożywczej droga do serc konsumentów nie zawsze wiedzie przez żołądek. Producenci coraz częściej i śmielej sięgają po rozwiązania mobilne."

Trudno powiedzieć co: "Wobec tego PiS żongluje dwoma językami"

 

 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość *.dynamic.chello.pl

  Ten jeżoporadnik dla mężczyzn to chyba dla takich, co lubią zadawane cierpienie, bo zdaje się, że miłym nie jest doświadczenie tego zabawnego i błyskotliwego kłucia gdy nagle okazuje się, że te kolce są do środka i wchodzą do wewnątrz tych mężczyzn i wtedy jest już trochę za późno. Na pewno uczy to na przyszłość dystansu, ale i cnotliwości.

 • brezly

  Ja bym się bał to czytać, szczerze mówiąc :-)

 • Gość *.dynamic.chello.pl

  W żadnym wypadku ! Czy skarmianie kumpli wychodzi na dobre ? Mętne to jakoś. Komu to potrzebne ?
  www.youtube.com/watch?v=VWC7a-Z-vbc

 • brezly

  Niby nikomu, ale ktoś z tego rodzinę utrzymuje :-)

 • Gość *.dynamic.chello.pl

  Większość naszych rodaków mogłaby żyć z pisania poradników, ale lepiej tego nie sugerować ;-]

 • brezly

  Moją ideą fix jak napisanie poradnika pisania poradników.

© Chomeland Polishizna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci